נעים להכיר, שמי כנה אמונה שכטר, נשואה ואם לשבעה.

בעקבות בעיה בריאותית של מעי רגיז שחזרה ונמשכה אצלי במשך שנים רבות, ולא הצליחה להיפתר בדרך הבריאות הקונבנציונלית, החלטתי לנסות להתמודד איתה דרך הבריאות הטבעית. נרשמתי ללימודים במכללת אילמה על מנת שאדע לטפל בבעייתי הפרטית. הבעיה אכן נפתרה! הבנתי בפשטות – המעי שלי לא התרגז סתם, כנראה אני זו שהרגזתי אותו…

שנות הלימודים היו עבורי שנים של חוויה מכוננת. אחרי שנים רבות כל כך למדתי להכיר סוף סוף באמת את גופי. היום אני חיה בבריאות איתנה, ובהכרות עמוקה עם הגוף שלי, יודעת כבר שהוא לא אויב שלי, להיפך, הוא ידידי הטוב ביותר. יודעת שהשאיפה שלו היא לבריאות, ואם הוא במצב של חולי זה משום שסטיתי מדרך הבריאות. יחד עם זאת אני יודעת שאם קלקלתי – ביכולתו של הגוף גם לתקן, אם אכן אתן לו את התנאים הנאותים להחלמה. היה זה חידוש גדול עבורי לראות שהשאיפה של הגוף היא לבריאות ולא לחולי. הגוף לא תוקף את עצמו סתם כי "בא לו"… הבריאות הטבעית מאפשרת נקודת מבט של אופטימיות, תקווה, שמחה והרבה אמונה. אני יודעת כעת שצריך להתייחס אל הגוף בכבוד הראוי לו ולשמור עליו, כי הוא הכלי של נשמתי, בלעדיו כוח החיים והאנרגיה שבי לא יוכלו להתקיים. 

מכאן העניינים כבר התגלגלו הלאה, הרגשתי שאינני יכולה לשמור את סודות הגוף רק לעצמי, הרגשתי שתהליך ההבראה שעברתי על גופי מזמן אותי להיות שליחה של בריאות, להפיץ הלאה את האמת הפשוטה והטבעית. בהתחלה שיתפתי את המעגל הקרוב אלי – את האיש שלי, את ילדיי ואת משפחתי המורחבת, אח״כ את שכניי ואת הקהילה בה אני מתגוררת. כעת אני רוצה להפיץ את הטוב הזה הלאה, באדוות רבות. שנדע. שנכיר. שנהייה בריאים. 

הבנתי שלאורך זמן אין זה פשוט לשמור על אורח חיים בריא, אין זו דיאטה חד-פעמית אלא שגרה. הסביבה החיצונית והפיתויים העומדים למולנו כל העת עלולים להחלישנו בדרך. על מנת שלא ניכשל וניפול נצטרך להפעיל כאן את השכל. השכל צריך לגבור על הרגש. ברגע שנדע מה הצרכים האמיתיים של הגוף, מה בריא לו ומה מסוכן, נוכל להתגבר יותר בקלות על יצר האכילה האורב לפתחנו.

בבריאות הטבעית ניתן לפגוש את הצד הנוקשה, המגביל והמצמצם, ולשמוע את המילה "אסור" כל הזמן.

המטרה שלי היא הפוכה. במקום לצמצם ולהגיד "מה לא", דווקא לחפש להגיד "מה כן". נוכל לגלות ש"בריא" ו"טעים" דווקא יכולים להשתלב נפלא. 

לשם כך אני עורכת סדנאות מגוונות בהם אני מלמדת את הצד התיאורטי של הבריאות הטבעית, בשילוב עם הדגמות מעשיות של בישולים וטעימות מתוך המטבח הבריא.

אני גם מייעצת לאנשים אשר מחפשים לערוך שינוי תזונתי כאורח חיים, שמעוניינים לרזות או שזקוקים לעשות שינוי תזונתי עקב בעיות כרוניות (סוכרת, לחץ דם, כולסטרול, מעי רגיז וכו'…)

אני מפעילה קבוצות ואטסאפ שקטות, בהם אני שולחת טיפים, מאמרים ומתכונים מבית הבריאות הטבעית. אחת ממטרותיו של האתר היא לרכז את שלל המאמרים ושפע המתכונים אשר שלחתי בעבר תחת קורת גג אחת.

כל הטוב, בריאות ושמחה,

באהבה,

כנה אמונה שכטר