לפי הרפואה הקונבנציונלית ישנם אין ספור סוגים של מחלות אשר מפורטים בשמות ותתי שמות. כל איבר ורשימת המחלות שלו… וישנם גם המון רופאים, כל איבר והרופא שלו. יש מומחה לאף אוזן גרון ויש נפרולוג ויש אורולוג ויש אנדוקרינולוג וכו'…

תפקידו של הרופא המומחה בתחומו הוא לטפל באיבר עצמו, ופחות להתייחס לאיברים האחרים.

לא אשכח שבני הקטן הלך לפני כמה זמן לרופא שיניים שאמר לו שאין בעיה שישתה קוקה קולה, אבל שיקפיד לשתות אותה עם קשית, כדי שהחומצה הזרחתית שבקולה לא תפגע לו בשיניים. אכן רופא השיניים היקר הקפיד מאד שהשיניים של בני יהיו בריאות אך הוא הזניח את שאר הגוף. חומצה זרחתית במערכת העיכול מסוכנת ביותר, לא רק לשיניים אלא גם לכל המערכות של גופנו.

הבריאות הטבעית מתייחסת אל הגוף כאל מכלול אחד שלם. אין אפשרות שרק איבר אחד יהיה חולה בעוד ששאר המערכות יתפקדו כרגיל.

לפי הבריאות הטבעית אין מחלות. ישנה מחלה אחת והיא נקראת – רעלת.

הגוף החזק שלנו יכול צבור פסולת ורעילות עד לסף מסוים. מעל רמת סף זו הרעילות עלולה לייצר פגיעה אורגנית. כשכמות הפסולת האצורה בתאים מגיעה לרמת הסף המסוכנת הגוף מחליט לצאת לפעולה יזומה כלשהי שתפחית את הכמות המסוכנת של הפסולת הרעלית. זאת היא למעשה "מחלה אקוטית" (=מחלה חריפה), והיא מתבטאת בסימפטומים רבים, כגון: שפעת, כאב גרון, חום, נגיעות בעור וכו'. 

לכל אדם ישנן בגוף נקודות תורפה משלו, ברגע שהרעילות יוצאת מהגוף – משם היא תתנקז ותצא החוצה. לאדם אחד נקודת התורפה שלו היא בקיבה ובעת מחלה זה יתבטא אצלו בכאבי בטן, לאדם אחד – תמיד השקדים יהיו נפוחים, לאחד – הסינוסים, לאחד – הריאות, לאחד – דלקות בדרכי השתן, לאחד – פצעים בעור וכו'… (שימו לב שכשאתם חולים, לרוב זה יתבטא אצלכם באותו איבר)

הסימפטומים בין אדם לאדם יכולים להיות שונים אך השורש לכל הסימפטומים הללו הוא – רעלת!!!

כאשר הרעלת הזאת מתפרצת – זוהי למעשה "מחלה". עלינו להבין שאם מתפרצת לה "מחלה" סימן שהגוף יצא למסע ניקוי הרעלת וזה סימן לכך שהגוף שלנו חזק דיו כדי להילחם.

"מחלה" – אותיות "החלמה". לכאורה נראה שהגוף נחלש, אבל זה רק לכאורה. כעת הוא עובד קשה להחזיר את האיזון הבריא שהופר.

מתי המחלה מסתיימת?

המחלה מסתיימת כשרמת הפסולת יורדת מתחת לנקודת הסף המסוכנת.

אם לאחר המחלה נקפיד לשמור על אורח חיים בריא: נאכל בצורה נכונה, נהיה רגועים ולא במתח, נעשה פעילות גופנית וכו'… הפסולת הרעלית לא תצטבר שוב בגופנו, אך אם לא נקפיד על כללי הבריאות – הגוף שלנו יצטרך להצילנו שוב מידינו והוא יצא מחדש למסע ניקוי.