במסגרת הייעוצים שלי אני זוכה לפגוש אנשים עם בעיות בריאותיות שונות. בין היתר אני פוגשת אנשים שהסוכר שלהם גבוה, או את אלו שרוצים פשוט לרזות.

כאשר אני נותנת להם את התפריט הם נחרדים לראות שרשום בו שהם מוזמנים לאכול פירות בשפע ואין הם צריכים לחשוש מהשמנה או מכך שהסוכר שלהם יעלה.

ראשית, קיראו את הפוסט: "פירות על קיבה ריקה", שם פירטתי את הדרך המדויקת לאכול פירות מתוקים – רק על קיבה ריקה… דיברנו על כך שזמן העיכול של הפירות הוא מאד מהיר (כ-20 דקות!), אם נאכל אותם כשהקיבה שלנו מלאה הם לא יפורקו ע"י אנזימי העיכול שבקיבה המיועדים לפרק אותם ובמקום זאת הם ייתקעו בקיבה ויתססו. מי שיצטרך לפרק אותם במקום האנזימים יהיו חיידקי ריקבון.

שנית, עלינו לדעת שהגורם להשמנה ולהעלאת הסוכר בגופנו זה דווקא לא הסוכר אלא…. השומן.

אסביר:

הסוכר הוא מקור האנרגיה של הגוף שלנו. האדם לא יכול להתקיים בלעדיו. בכל תא בגופנו נמצאת מולקולת ה-ATP, שהיא מטבע האנרגיה שלנו. מולקולת ה-ATP מכילה כאמור, סוכר. לאחר אכילה נכנס סוכר אל הדם. הלבלב מפריש אינסולין במטרה להעביר את הסוכר אל התאים, כל זאת על מנת שהסוכר לא יישאר בדם ועל מנת שהתאים יוזנו ממנו. הסוכר נכנס לתאים ע"י הקולטנים (הרצפטורים) שנמצאים במעטפת של כל תא ותא והם נפתחים כדי להכניס לתא חומרים שונים.

כמעט בכל דבר שאנחנו אוכלים יש סוכר (פירות, ירקות, פחמימות מורכבות, דגנים, קטניות…) האינסולין עושה את עבודתו נאמנה ומופרש מהלבלב, אבל הסוכר לא יכול להיכנס אל התאים משום שהקולטנים סתומים ע"י שומן. (כמובן שאני מדברת על סוכרת סוג 2, אשר בה הלבלב פועל, בעוד שבסוכרת מסוג 1 הלבלב לא מתפקד).

מהיכן מגיע לו השומן הזה??? מהתזונה שלנו! כאשר אנחנו אוכלים תזונה הנקראת "מערבית" (הרבה מזון מהחי, מזון מתועש, מטוגן וכו'…) אנחנו אוכלים מזון מאד שומני. (למשל – בבשר בקר יש אמנם כ-25% חלבון אבל יש בו גם כ-75% שומן רווי).

כשאנשים מנסים להירפא בדרך הטבעית העצה היא לא להוריד מהתזונה את הסוכר (כמובן שאני לא מדברת על ממתקים וחטיפים, אלא על סוכר בריא כדוגמת הפירות) אלא להוריד דווקא את השומן.

לאחר תקופה של ניקוי, כמובן עם ליווי צמוד, קולטני התאים מתנקים מהשומן שהצטבר בהם וסתם אותם והם מתחילים להיפתח מחדש.

כמובן שאנשים שאובחנו כבר כסוכרתיים זקוקים לייעוץ לגבי תפריט הדרגתי, מותאם ומדויק להם, ואין הם רשאים להתחיל בתהליך לא מבוקר, אך אם הם יצליחו לשנות את התפישה הרווחת שהדבר שמעלה סוכר זה השומן ולא הסוכר – כבר צעדנו אל תחילתו של תהליך חשוב.