חוק השבע:

לכל תופעה בטבע ישנה מחזוריות של שבע.

למשל: שבעה צבעי הקשת, שבעה צלילים בסולם, שבעה ימים בשבוע…

כמובן שהיהדות מתבססת רבות על מימד השבע במרחב הזמן שלנו. יש לנו את ספירת העומר בהם אנו סופרים שבעה שבועות, יש לנו את השבת, שהיא היום השביעי, יש לנו את השמיטה ואת היובל, יש את דיני ההיטהרות מטומאה, ספירת שבעת הימים הנקיים לקראת טבילה, יושבים שבעה על בן משפחה שנפטר ועוד..

כשמגיעים אל השבע מגיעים אל השלמות שבתוך הטבע. (לכל מספר ישנה משמעות שונה. המספר שמונה למשל, מסמל את השלמות שמעל הטבע, אך בעולמנו אנחנו מדברים על השלמות שבתוכה אנו חיים).

כאשר מתרחשים שינויים כלשהם בעולמנו, הם קורים דווקא ביום השישי, בשלב זה חל המשבר, כאשר היום השביעי זה השלמות שאחרי המשבר – "ויכולו" – להכיל את כל התהליך. אם כן, משברים מתרחשים בשלב השישי.

מי שעובר לאורך חיים בריא יעבור חמישה שבועות של תקופה רגועה, הרגשה טובה ואף התרוממות רוח. בשבוע השישי אמור להתרחש משבר, כאשר בבריאות הטבעית קוראים לו: "משבר ריפוי", או במילים אחרות – ירידה לשם עליה. הסימפטומים אשר עלולים להופיע בעת המשבר הם חולשה, דלקת, חום, כאבי ראש וכו'…  כאשר האדם צולח את המשבר של "היום השישי" – בשבוע השביעי תגיע הבריאות. עלינו לדעת שהמשבר הוא חלק בלתי נפרד מהריפוי, אין אפשרות לפסוח עליו. בעולם העתיק הרופאים הכירו את חוק השבע ועל פיו הכינו את המטופלים למשברים.

גופנו מתחדש בכל רגע ורגע, תאים מתים ובמקומם נוצרים תאים חדשים. גם כאן ניתן לראות את חוק השבע – כאשר ניקוי שלם של הגוף מתרחש תוך שבע שנים. האדם למעשה מחליף את כל התאים שלו בטווח הזמן הזה.

לפי נתוני מכון היפוקרטס שבארה"ב, לכל מערכת בגוף יש את זמן התחלופה שלה:

עד שנה וחצי – ניקוי מערכת העיכול, מצבורי שומן והסתיידויות

שנה וחצי עד שנתיים – ניקוי מפרקים ורקמות עמוקות

שנתיים עד חמש שנים – ניקוי שלד, סחוס

חמש עד שש ורבע שנים – התחדשות האיברים

שש ורבע עד שבע שנים – ניקוי המוח ומערכת העצבים.

עלינו לדעת, שגם אם הרסנו – ישנה התחדשות – "המחדש בטובו בכל יום תמיד…" אם נשכיל להזין את גופנו במזון בריא יתחדשו הרקמות שלנו ויהיו בריאות, אך אם נזין עצמנו במזון נחות, הרקמות החדשות הנבנות בגופנו יהיו גם הן נחותות.

הגוף מתחדש תמיד, האם יתחדש לטוב? מסתבר שהרבה מזה תלוי בנו…