מהיכן אנחנו מקבלים את יסודות המזון:

על מנת שגופנו יתפקד בצורה המיטבית עלינו להעניק לו את היסודות להם הוא זקוק.

ישנם 15 יסודות כימיים שהאדם מקבל והם נמצאים באדמה (אלו הם המינרלים, וביניהם – סידן, נתרן, אשלגן, אבץ, מגנזיום, זרחן, ברזל וכו'…) ויסוד אחד שנמצא באויר – החמצן.

אם נאכל אדמה – גוף האדם אמנם יקבל את 15 המינרלים הללו אך הוא לא ידע כיצד להשתמש בהם, הוא לא יצליח "לקרוא" אותם. לשם כך נוצרו הצמחים. מטרתם של הצמחים היא להיות המתווכים בין היסודות שבאדמה לגוף האדם ולהפוך אותם להיות זמינים עבורנו. הצמח יונק את המינרלים שבאדמה לתוך השורשים שלו ומעבירם לגבעול (אם זה שיח) או לגזע (אם זה עץ), ובהמשך לענפים ולפירות. רק כאשר נאכל את הפרי או הירק הגוף שלנו ידע כיצד להשתמש במינרלים הללו ולהפוך אותם להיות זמינים עבורו.

כעת נוכל להגדיר מה זה מזון אורגני ושאינו אורגני: מזון אורגני הוא מזון שהגוף מסוגל להשתמש בו והוא מגיע דרך הצמחים. מזון שאינו אורגני הוא מזון שמגיע בצורה שאין הגוף יודע כיצד להשתמש בו.

ניקח לדוגמה את הסידן. אם נאכל הרבה סיד, גיר או תוסף סידן כלשהו, אמנם נכניס לגופנו סידן אך הוא לא יהיה אורגני עבורו, כלומר, הגוף לא ידע כיצד להשתמש בו. על מנת שהגוף שלנו יצליח להשתמש בסידן בצורה זמינה הוא צריך לקבלו ממקור אורגני, וכפי שכתבנו, הוא יקבלו דרך הצמחים. בצמחים יש הרבה סידן זמין וטוב (בעיקר בעלים הירוקים, כמו חסה, סלרי, פטרוזילה, נבטים ירוקים, שומשום, שקדים, מישמש, תאנים, חומוס וכו'…)

דוגמה נוספת היא מינרל הנתרן. כאמור המלח הוא נתרן, אך משום שהוא לא עבר את שלב הצמח הוא נחשב עבור גופנו כאנאורגני, ולכן הוא אינו יכול להשתמש בו. כדי לקבל נתרן בצורה אורגנית (שהגוף יכול להשתמש בו) נצטרך לאכול גם אותו דרך הצמחים. (למשל – בכל הירוקים ובמיוחד בסלרי).

כך גם לגבי הויטמינים. למשל, ויטמין C ניתן לקבל רק דרך צמחים. ויטמין C הוא נוגד החימצון רב העוצמה המחזק את מערכת החיסון שלנו. בבואנו לחזק את מערכת החיסון שלנו נצטרך להוסיף לתפריט הרבה פירות וירקות כי הם המקור האורגני (הזמין) שלנו לקבל אותו.

לעתים נצטרך לקבל חיזוקים של תוספים מעבר לאכילת פירות וירקות, אך זה יהיה לתקופה מוגבלת.

לסיכום, הבנו כעת מהו מזון אורגני ואנאורגני עבור גופנו. הבה נשתדל להעניק לו את מה שהוא זקוק לו בצורה זמינה וטובה.